چگونه پای ویروس‌ها به تلفن همراه باز می‌شود؟

پاپ آپ‌ها و بنر‌ها در وب سایت‌ها نیز می‌توانند منبع ویروس باشند. آن‌ها می‌توانند توجه را به خود جلب کنند و کاربر با کلیک روی پیوند ارائه شده توسط کلاهبرداران راه‌ را برای ورود ویروس‌ها به تلفنش باز می‌کند.

به گزارش بورسنا، یک ویروس می‌تواند از راه‌های مختلفی مانند لینک‌های مشکوک یا دانلود فایل‌ها از فرستنده‌های ناشناس وارد گوشی شما شود. کارشناسان یک نرم افزار آنتی ویروس توضیح می‌دهند که چنین پیوند‌هایی ممکن است در متن ایمیل ها، پیام‌های اس ام اس یا تصاویر قابل مشاهده یا پنهان باشند.

هنگامی که کاربر به این لینک‌ها هدایت می‌شود، دانلود فایل آلوده به طور خودکار شروع می‌شود. یکی دیگر از راه‌های آلوده شدن، بازی‌های تایید نشده یا محتوای دیگر از توسعه دهندگان ناشناس است. استفاده از Wi-Fi عمومی نیز می‌تواند خطرناک باشد، زیرا چنین شبکه‌هایی اغلب ناامن هستند و تهدید به انتشار ویروس می‌کنند. این متخصص هشدار می‌دهد که هنگام اتصال به شبکه‌های عمومی دقت در وارد کردن اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن بسیار مهم است.

پاپ آپ‌ها و بنر‌ها در وب سایت‌ها نیز می‌توانند منبع ویروس باشند. آن‌ها می‌توانند توجه را به خود جلب کنند و کاربر با کلیک روی پیوند ارائه شده توسط کلاهبرداران راه‌ را برای ورود ویروس‌ها به تلفنش باز می‌کند. خبر خوب این است که فروشگاه App و فروشگاه Google Play به ندرت حاوی برنامه‌های آلوده به ویروس هستند، زیرا قبل از انتشار آزمایش می‌شوند. منبع: sciencexxi

Next Post

«دِرِک کانوی»، سیاستمدارانگلیسی: ارتباط با آفریقا فرصت طلایی ایران برای مقابله با تحریم‌های غرب است

پ جولای 13 , 2023
بورسنا: کشور‌های آفریقایی دهه‌هاست که در عرصه‌های استراتژیک جهانی جایگاه ویژه‌ای برای خود دارند و تمامی دولت‌های غربی برای ارتباط با این کشور تلاش کرده اند. منابع غنی طبیعی، پتانسیل‌های موجود در زمینه انرژی و برخی قابلیت‌های اقتصادی این قاره از جهان را به مرکزی مهم برای سرمایه گذاری‌های خارجی تبدیل کرده که در سال‌های اخیر کشور‌های غربی و نیز چین تمایل خود را برای گسترش همکاری‌ها با این منطقه از جهان نشان داده اند.بورسنا:

خبرهای دلخواه شما